1. Як отримати довідку?
У Реєстрі порушників можна отримати довідку для фізичної особи та довідку для юридичної особи. Для отримання довідки фізичної особи вам необхідно перейти за посиланням https://bit.ly/42iJnTC, а для отримання довідки юридичної особи – за посиланням https://bit.ly/42iRKyC.
Зауважте, що для отримання особистої довідки фізичної особи потрібно використовувати кваліфікований електронний підпис фізичної особи, а для отримання особистої довідки юридичної особи – кваліфікований електронний підпис юридичної особи або печатку.
Водночас іноді ви можете випадково сформувати довідку фізичної особи, використовуючи КЕП директора юридичної особи. Це може статись, якщо ви скористались таким КЕП за посиланням для фізичних осіб. Будьте уважними, адже правильне посилання для формування довідок юридичних осіб таке: https://bit.ly/42iRKyC. Крім того, ви завжди можете перейти на сайт Реєстру за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua/ та натиснути на кнопку «Отримати особисту довідку фізичної особи» чи «Отримати особисту довідку юридичної особи» залежно від типу довідки, яку ви бажаєте отримати.
2. Як отримати довідку за допомогою КЕП на файловому носії?
Для цього необхідно на сайті Реєстру https://corruptinfo.nazk.gov.ua/ обрати тип довідки, яку ви хочете отримати, – за допомогою кнопок «Отримати особисту довідку фізичної особи» чи «Отримати особисту довідку юридичної особи».
Після цього у полі «Оберіть центр сертифікації ключів» потрібно обрати центр сертифікації ключів (Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, КНЕДП) – орган, що видав вам або вашій юридичній особі КЕП, завантажити КЕП та ввести пароль до нього. Далі необхідно натиснути кнопку «Отримати довідку». Довідка буде сформована у вигляді архіву з розширенням .zip. Архів міститиме два файли: особиста довідка у форматі PDF та з цифровим підписом НАЗК.
3. Як отримати довідку за допомогою КЕП на захищеному (апаратному) носії?
З цією метою необхідно на сайті Реєстру https://corruptinfo.nazk.gov.ua/ обрати тип довідки, яку ви хочете отримати, – за допомогою кнопок «Отримати особисту довідку фізичної особи» чи «Отримати особисту довідку юридичної особи».
Після цього над полем «Оберіть центр сертифікації ключів» знайдіть кнопку «Зчитування КЕП з захищеного носія», яка знаходиться на жовтому фоні. У вікні, що відкриється, необхідно обрати ваш центр сертифікації ключів (Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, КНЕДП) – орган, що видав вам або вашій юридичній особі КЕП, тип носія, назву носія та ввести пароль до вашого КЕП.
Інформацію про тип та назву носія вам мають надати у вашому КНЕДП під час створення КЕП. Наприклад, тип носія для КЕП-ів КНЕДП "Україна" переважно називається “е.ключ чи смарт-карта Автор (PKCS#11)” без слова “Носій” у дужках. Назва носія зазвичай написана безпосередньо на апаратному носієві та виглядає як набір цифр. При правильному обранні типу носія – назва носія зазвичай підтягується автоматично.
Після вибору центру сертифікації ключів і типу носія введіть пароль до вашого КЕП та натисніть на кнопку «Отримати довідку». Довідка буде сформована у вигляді архіву з розширенням .zip. Архів міститиме два файли: особиста довідка у форматі PDF та з цифровим підписом НАЗК.
Якщо під час формування довідки за допомогою захищеного (апаратного) носія у вас виникають помилки, спробуйте виконати інструкцію за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/3621/.
4. Виникають помилки при зчитуванні параметрів файлового сховища; при отриманні параметрів файлового сховища; при зчитуванні особистого ключа з носія ключової інформації; при доступі до носія ключової інформації або сертифікат не знайдено
Для отримання особистої довідки фізичної особи використовується кваліфікований електронний підпис фізичної особи, а для отримання особистої довідки юридичної особи – кваліфікований електронний підпис юридичної особи або печатка.
У деяких КЕП, переважно виданих КНЕДП «Україна», можуть бути відсутні сертифікати шифрування, що може викликати помилки. Наявність сертифікатів можна перевірити на сайті кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, яким вам видано кваліфікований електронний підпис. Також ви можете звернутись безпосередньо до надавача.
Вказані помилки можуть виникати і через неправильне обрання типу носія. При вході до Реєстру у полі «Тип носія» варто обирати назву носія без слова «Носій» у дужках (зазвичай це варіант «е.ключ чи смарт-карта Автор (PKCS#11)»). Також радимо перевірити ваш КЕП за посиланням https://id.gov.ua/sign, де серед іншої інформації буде зазначено тип вашого носія.
Крім того, завантажте архів Corruptinfo за посиланням:https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/Corruptinfo.zip.
Вміст архіву:
- EUSignWebInstall.exe
- Сертифікати
- Інструкція для отримання довідки з Реєстру порушників за допомогою захищених носіїв.pdf
Просимо виконати усі дії, зазначені у файлі «Інструкція для отримання довідки з Реєстру порушників за допомогою захищених носіїв.pdf». Якщо помилка не зникне, – будь ласка, зверніться за підтримкою на електронну пошту support@nazk.gov.ua: детально опишіть вашу ситуацію та надішліть знімки екрана з помилкою, що виникає.
5. У Реєстрі виникає помилка «Формат коду ДРФО не вірний»
Ця помилка виникає у деяких користувачів, які мають внутрішній паспорт нового зразка у форматі ID-картки. Наразі Національне агентство розробляє зміни для унеможливлення цієї помилки, проте якщо вона все ж виникла під час формування довідки, радимо вам замовити у НАЗК витяг з Реєстру порушників.
Детальну інструкцію про те, як отримати витяг, можна прочитати нижче або за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/5910/.
6. Інші технічні помилки, що можуть виникати в Реєстрі порушників
У Реєстрі порушників іноді виникають помилки технічного характеру, що пов’язані як з технічними вимогами самого Реєстру, так і з помилками, що стосуються ваших КЕП. Детально ознайомитись із розділом Бази знань про всі поширені технічні помилки в реєстрах НАЗК ви можете за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/0211/. Радимо звернути увагу на розділи V, VI, VII та VIII.
7. Чи можна отримати довідку за допомогою КЕП на хмарному носієві або Дія.Підпис?
Наразі в Реєстрі порушників отримати довідку можливо лише за допомогою КЕП на файловому та захищеному носіях.
8. Що таке витяг та як його отримати?
Витяг з Реєстру – документ, який свідчить про внесення відомостей про особу до Реєстру або про відсутність відомостей про таку особу в Реєстрі.
Національне агентство надає безоплатно витяг з Реєстру протягом семи робочих днів на підставі письмового запиту. Запит може створити кожна людина або уповноважена нею особа, яка бажає отримати витяг виключно про себе. До запиту необхідно додати ксерокопію паспорта та згоду на обробку персональних даних особи, яка перевіряється. Якщо витяг замовляє уповноважена особа, – також необхідно надіслати довіреність на представлення інтересів особи, засвідчену в установленому законодавством порядку.
Також витяг може формуватись з метою проведення спеціальних перевірок кандидатів на посади в державні органи чи органи місцевого самоврядування, а також у разі проведення кримінального або адміністративного провадження правоохоронними органами.
Замовити витяг можна, надіславши запит з усіма необхідними документами на електронну пошту info@nazk.gov.ua або на адресу: бульв. Миколи Міхновського, 28, м. Київ, 01103, Україна.
НАЗК може відмовити у наданні витягу з Реєстру на підставі пункту 6 розділу ІІІ Положення про Реєстр.
9. У чому полягає різниця між довідкою та витягом з Реєстру?
Довідка та витяг за своїм змістом не відрізняються. Довідку можна сформувати миттєво і лише про себе чи свою юридичну особу в самому Реєстрі, а витяг можна замовити дистанційно та отримати протягом 7 робочих днів. Разом з тим витяг можна отримати і щодо інших осіб, але це стосується лише правоохоронців та уповноважених осіб, які проводять спеціальну перевірку щодо іншої особи чи розслідування.
Якщо вам необхідно отримати інформацію про відсутність вас або вашої юридичної особи в Реєстрі порушників, – рекомендуємо зробити це в декілька кліків на сайті https://corruptinfo.nazk.gov.ua/.
10. Як отримати довідку або витяг іноземним особам?
Іноземні фізичні та юридичні особи можуть отримати довідку або витяг з Реєстру. Для отримання витягу рекомендуємо користуватись інструкцією, що міститься за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/5910/.
Також іноземні особи можуть отримати довідку з Реєстру порушників, проте зробити це можливо лише за допомогою українського КЕП, який необхідно отримати в одного з українських надавачів. Переглянути повний перелік надавачів можна за посиланням https://czo.gov.ua/ca-registry.
11. Яким чином у Реєстрі з’являються юридичні та фізичні особи?
У рамках співпраці з Державною судовою адміністрацією НАЗК отримує електронну копію рішення суду, яке набрало законної сили, і вносить до Реєстру інформацію про фізичних осіб, яких притягнули до відповідальності за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, та юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку із вчиненням корупційного правопорушення.
Також до Реєстру може бути внесено інформацію про осіб на підставі паперових копій розпорядчих документів про накладення дисциплінарного стягнення, що надіслані іншими органами.
12. Як вилучити дані з Реєстру?
Існує декілька підстав для виключення даних про осіб з Реєстру. Видалити інформацію можливо на підставі:
- ухвали суду про скасування вироку;
- виправдувального вироку;
- ухвали суду про відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження;
- скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення;
- розпорядчого документа або судового рішення про скасування розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення;
- заяви особи, яка з 24 лютого 2022 року до припинення або скасування воєнного стану брала безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України у складі Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.
Якщо ви брали участь в обороні України, для видалення інформації про вас з Реєстру необхідно надіслати на на електронну пошту info@nazk.gov.ua заяву про вилучення з Реєстру, копію паспорта, військового квитка чи іншого документа, що підтверджує вашу участь в обороні України з 24 лютого 2022 року. Після цього реєстратори НАЗК перевірять інформацію та повідомлять вас про результати.
В інших випадках подавати жодних заяв до НАЗК про вилучення інформації з Реєстру не потрібно. Однак, якщо один або декілька пунктів, що вказані вище, стосуються вас, проте ви все ще перебуваєте у Реєстрі порушників, радимо звернутись на електронну пошту info@nazk.gov.ua та детально описати вашу ситуацію.
13. Інші корисні функції Реєстру
У Реєстрі можна переглянути статистику за весь або обраний період: дізнатись, скільки загалом існує записів у Реєстрі, скільки з них стосуються кримінальних правопорушень, адміністративних чи дисциплінарних.
Певний час з 24 лютого 2022 року інші функції в Реєстрі не працювали. Наразі НАЗК відновило функції пошуку юридичних та фізичних осіб у Реєстрі, перевірки довідок на достовірність, роботи з публічним API Реєстру, а також інші аналітичні функції.