НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
logo
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

XIX. Членство в організаціях та їхніх органах

186. Членство у яких об’єднаннях (організаціях) слід відображати в декларації?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

У декларації зазначається інформація про входження суб’єкта декларування до керівних, ревізійних чи наглядових органів громадських об’єднань, благодійних організацій, саморегулівних чи самоврядних професійних об’єднань, членство в таких об’єднаннях (організаціях) (п. 12 ч. 1 ст. 46 Закону).

До об’єднань (організацій), членство (членство в органах) яких слід відображати в декларації, належать:

1) об’єднання, на які поширюється дія Закону України «Про громадські об’єднання», а саме громадські організації та громадські спілки, які мають статус юридичної особи;

2) громадські організації роботодавців та їх об’єднання, на які поширюється дія Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності»;

3) благодійні організації, які утворюються та діють відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;

4) самоврядні, саморегулівні організації (об’єднання), а саме некомерційні об’єднання фізичних та юридичних осіб, які здійснюють професійну діяльність на певному ринку чи у певній сфері діяльності. Йдеться, зокрема, про:

  • саморегулівні об’єднання професійних учасників ринку цінних паперів та фондового ринку,
  • недержавні пенсійні фонди, кредитні спілки,
  • саморегулівні організації у сфері: архітектурної діяльності, землеустрою, саморегулівну організацію учасників ринку електричної енергії України, саморегулівні організації оцінювачів, аудиторів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), діяльності сільськогосподарських дорадників і сільськогосподарських експертів-дорадників тощо;

 

5) самоврядні професійні організації (об’єднання), а саме об’єднання фізичних осіб, які здійснюють професійну діяльність, зокрема:

  • Національна асоціація адвокатів України
  • Нотаріальна палата України
  • Асоціація приватних виконавців України
  • Аудиторська палата України

 

У декларації не зазначається членство (членство в органах) у таких організаціях (об’єднаннях):

  • політичні партії;
  • релігійні організації;
  • професійні спілки;
  • об’єднання співвласників багатоквартирного будинку;
  • асоціації органів місцевого самоврядування та їх добровільні об’єднання;
  • об’єднання юридичних осіб приватного права, які не є громадськими об’єднаннями;
  • органи суддівського, прокурорського самоврядування.
Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
395
arrow_up
Так
3
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

187. Чи необхідно зазначати інформацію, якщо станом на кінець звітного періоду суб’єкт декларування не є членом громадського об’єднання (не входить до складу його органів)?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні.

Інформація щодо членства в організаціях (об’єднаннях) або їх органах зазначається станом на останній день звітного періоду (станом на 31 грудня звітного року для щорічної декларації та декларації кандидата на посаду).

Якщо суб’єкт декларування був членом об’єднання (входив до складу його органів) протягом звітного періоду, але припинив членство (входження до органів) станом на останній день такого періоду, інформація про членство (входження до органів) у декларації не зазначається.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
267
arrow_up
Так
3
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

188. Чи необхідно зазначати інформацію про членство в громадському об’єднанні, якщо суб’єкт декларування не є його членом, але є засновником?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні.

У декларації відображається інформація лише про членство та входження до органів передбачених п. 12 ч. 1 ст. 46 Закону організацій (об’єднань).

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
278
arrow_up
Так
3
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

189. Чи потрібно вказувати членство в НААУ адвокатам, право на зайняття адвокатською діяльністю яких зупинено?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Так.

У декларації слід відобразити відомості про те, що суб’єкт декларування є членом Національної асоціації адвокатів України (далі – НААУ), навіть якщо право на заняття адвокатською діяльністю зупинено.

Усі особи, які мали свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, стали членами НААУ з моменту її державної реєстрації. Інші особи стають членами НААУ з моменту складення присяги адвоката України (ч. 6 ст. 45 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

НААУ є недержавною некомерційною професійною організацією, яка об’єднує всіх адвокатів України та утворюється з метою забезпечення реалізації завдань адвокатського самоврядування (ч. 1 ст. 45 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
272
arrow_up
Так
4
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

190. Чи підлягають відображенню відомості про входження (членство) осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за своєю посадою до інших державних органів?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
461
arrow_up
Так
3
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати