НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
logo
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
3.1. Чи є внеском на підтримку політичної партії надходження коштів до виборчих фондів?
Розділи:

3.1. Чи є внеском на підтримку політичної партії надходження коштів до виборчих фондів?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні. Надходження коштів до відповідних виборчих фондів не є внеском на підтримку політичної партії.

Під час підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів політичною партією, її місцевою організацією, висунутим партією чи її місцевою організацією кандидатом на відповідних виборах для фінансування своєї передвиборної агітації утворюється власний виборчий фонд. Формування виборчого фонду партії, місцевої організації партії, кандидата на виборах та використання коштів відповідних виборчих фондів здійснюються у порядку, встановленому відповідним законом про вибори (ч. 13 ст. 14 Закону).

Крім того, подання фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчого фонду партії, її місцевої організації, кандидата, висунутого партією чи її місцевою організацією на виборах, відповідно, Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах, а також проведення їх аналізу здійснюються в порядку, встановленому відповідним законом про вибори (ч. 27 ст. 17 Закону).

Своєю чергою положення Виборчого кодексу України не зобов’язують відображати відомості про надходження і використання коштів виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах у Звіті.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
1
arrow_up
Так
0
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

3.2. Чи потрібно відображати інформацію про висунутих та обраних кандидатів на останніх виборах (загальнодержавних та місцевих)?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Так, таку інформацію потрібно відображати у загальній таблиці Звіту.

Відповідна інформація зазначається згідно з офіційними відомостями Центральної виборчої комісії.

При цьому така загальна інформація не є частиною аналізу Звіту, оскільки згідно з чинним Законом Національне агентство з питань запобігання корупції не аналізує Звіт в частині відомостей виборчих фондів.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
1
arrow_up
Так
0
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

3.3. Чи відображаються у зведеній таблиці грошові кошти на рахунках виборчих фондів?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні, не відображаються.

Відомості про надходження і використання коштів виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах не підлягають відображенню у Звіті.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
1
arrow_up
Так
0
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

3.4. Чи потрібно відображати у Звіті кошти по надходженню і витратах по вищевказаних виборах (виборчі фонди), а також даних по відкритих рахунках таких фондів, відомості про відкриття та закриття рахунків таких фондів?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні, не потрібно.

Відомості про надходження і використання коштів виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах не підлягають відображенню у Звіті. Отже, не потрібно додавати довідки, що підтверджують відомості, які не підлягають відображенню у Звіті.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
1
arrow_up
Так
0
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати

3.5. Як у Звіті відображати повернення коштів з виборчих фондів, а також повернення грошової застави від виборчої комісії?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Повернення коштів з виборчих фондів, а також повернення грошової застави, яка повернулася на рахунки політичної партії чи її місцевої організації зі спеціального рахунку Центральної виборчої комісії чи відповідної виборчої комісії на підставах та в порядку, визначених законом про вибори, не є внеском на підтримку політичної партії (ч. 11 ст. 14 Закону).

Оскільки Звіт не містить позицій для відображення інших грошових надходжень, окрім внесків та коштів державного фінансування статутної діяльності, про таке повернення рекомендується повідомляти у супровідному листі до Звіту.

Увага!

Відомості у графі «термін користування» відображаються щодо загального терміну користування майном згідно договору.

Якщо політична партія отримує дохід від майна, зокрема здає його в оренду (суборенду), такі відомості відображаються у графі «сума доходу за звітний період (оренда тощо)».

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
1
arrow_up
Так
0
arrow_down
Ні
Ваші зауваження
Закрити
Надіслати