НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
logo
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Розділи:
Потрібна підтримка?
Не можете знайти відповідь, яку шукаєте? Не хвилюйтесь, ми тут, щоб допомогти Вам!
Зв'язатись з підтримкою

Особливості відображення відомостей про членство в організаціях та їхніх органах

168. Членство у яких об’єднаннях (організаціях) слід відображати в декларації?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

У декларації зазначається інформація про входження суб’єкта декларування до керівних, ревізійних чи наглядових органів громадських об’єднань, благодійних організацій, саморегулівних чи самоврядних професійних об’єднань, членство в таких об’єднаннях (організаціях) відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 46 Закону.

До об’єднань (організацій), членство у яких (членство в органах яких) слід відображати в декларації, належать:

1) об’єднання, на які поширюється дія Закону України «Про громадські об’єднання», а саме громадські організації та громадські спілки, які мають статус юридичної особи;

2) громадські організації роботодавців та їх об’єднання, на які поширюється дія Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності»;

3) благодійні організації, які утворюються та діють відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;

4) саморегулівні об’єднання, а саме некомерційні об’єднання фізичних та юридичних осіб, які здійснюють професійну діяльність на певному ринку чи у певній сфері діяльності. Йдеться, зокрема, про саморегулівні об’єднання професійних учасників ринку цінних паперів та фондового ринку, адміністраторів недержавних пенсійних фондів, кредитних спілок, саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності, у сфері землеустрою, саморегулівну організацію учасників ринку електричної енергії України, саморегулівні організації оцінювачів, аудиторів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) тощо;

5) самоврядні професійні об’єднання, а саме об’єднання фізичних осіб, які здійснюють професійну діяльність, зокрема самоврядні об’єднання адвокатів (Національна асоціація адвокатів України), нотаріусів (Нотаріальна палата України), лікарів.

У декларації не зазначається членство (членство в органах) у таких організаціях (об’єднаннях):

  • політичні партії;
  • релігійні організації;
  • професійні спілки;
  • об’єднання співвласників багатоквартирного будинку;
  • асоціації органів місцевого самоврядування та їх добровільні об’єднання;
  • об’єднання юридичних осіб приватного права, які не є громадськими об’єднаннями;
  • органи суддівського, прокурорського самоврядування.
Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
Так
Ні

169. Чи необхідно зазначати інформацію, якщо станом на кінець звітного періоду (наприклад, 31 грудня звітного року) суб’єкт декларування не є членом громадського об’єднання та не входить до складу його керівних органів, але був членом (входив до складу органів) упродовж звітного року?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні, не потрібно.

Інформація щодо членства в організаціях (об’єднаннях) або їх органах зазначається станом на останній день звітного періоду (станом на 31 грудня звітного року для щорічних декларацій). Якщо суб’єкт декларування був членом об’єднання або входив до складу його органів, але припинив членство (входження до органів) станом на останній день звітного року, інформація про членство (входження до органів) у декларації не зазначається.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
Так
Ні

170. Чи необхідно зазначати інформацію про членство суб’єкта декларування в громадському об’єднанні, якщо суб’єкт декларування не є членом такого громадського об’єднання, але є його засновником?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні, не потрібно.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 46 Закону у декларації зазначається інформація про членство в об’єднаннях (організаціях), визначених у цій статті. Так, якщо суб’єкт декларування є засновником об’єднання (організації), але не є його членом, то така інформація у декларації не зазначається.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
Так
Ні

171. Чи потрібно вказувати в розділі 16 «Членство суб’єкта декларування в організаціях та їх органах» декларації те, що суб’єкт декларування є адвокатом, але право на здійснення адвокатської діяльності зупинено на виконання вимог закону щодо несумісності?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Так, потрібно.

У декларації слід відобразити відомості про те, що суб’єкт декларування є членом Національної асоціації адвокатів України, навіть якщо право на зайняття адвокатською діяльністю зупинено.

З моменту складення присяги адвоката України кожен адвокат стає членом Національної асоціації адвокатів України (ч. 6 ст. 45 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Національна асоціація адвокатів України є недержавною некомерційною професійною організацією, яка об’єднує всіх адвокатів України та утворюється з метою забезпечення реалізації завдань адвокатського самоврядування (ч. 1                   ст. 45 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Відповідно Національну асоціацію адвокатів України слід вважати самоврядним професійним об’єднанням адвокатів.

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
Так
Ні

172. Чи підлягають відображенню у розділі 16 «Членство суб’єкта декларування в організаціях та їх органах» декларації відомості про входження (членство) осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за своєю посадою до інших державних органів?

Видалити
з вибраного
Додати
у вибране

Ні, не підлягають

Версія для друку
Чи була ця публікація корисною?
Так
Ні
Ми використовуємо cookie-файли, щоб отримати статистику, яка допомагає нам поліпшити персоналізацію сервісу для вас. Ви можете прочитати докладніше про cookie або змінити налаштування браузера. Продовжуючи користуватися сайтом без зміни налаштувань, ви даєте згоду на використання ваших cookie.